Makina Motor/Tahrik Grubu

AKADEMİ asansör uygulamaları için, yüksek seyirli binalarda en yüksek standartları sunarak makina dairesiz çözümler ve modernizasyon pazarı için sunduğu akıllı çözümleri ile pazara en yüksek kalitede yerli ve ithal makina motorlar tedarik etmektedir.

AKADEMİ teknik mecburiyetler dışında %99 ölçeğinde neredeyse tüm asansörlerinde PM- Dişlisiz elektrik motoru kullanmaktadır.
Geleneksel makina motorlar ile karşılaştırıldıklarında dişlisiz teknolojisi, daha az ses ve titreşim ve arttırılmış askı yükü gibi avantajlarda sağlamaktadır. 

Dişlisiz makinalar enerji tüketimini azaltarak çevre dostu olmalarının yanısıra aynı zamanda da makinada yağ ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. 

MAKİNA MOTOR
AK-1 AK-2
AK1 Serisi makina motorlar Özellikle makina daireli asansörler için tasarlanmış kompakt tasarımı sayesinde makina dairesinde az yer kaplamaktadır. Çift hızlı ve VVVF kademesiz tahrik sistemlerine uygun olarak tasarlanmış dişlili asansör makinasıdır. AK2 serisi PM-Dişlisiz makina motorlar özellikle makina dairesiz asansör uygulamalarımız için tasarlanmış sabit mıknatıslı senkron motorlu dişlisiz yapılı tahrik makinasıdır. Asansör kuyularının ve makine dairelerinin yetersiz olduğu yerlerde, kullanımı yapıldığı gibi, yüksek verimliliği ve sessiz çalışması sebebiyle her türlü projeler için uygun bir çözüm olarak kullanılmaktadır.
AK-3 AK-4
AK3 yeni ve modern bir asansör makinasıdır. Makina dairesiz asansör Uygulamalarımız için tasarlanmış sabit mıknatıslı senkron motorlu dişlisiz yapılı tahrik makinasıdır. Çelik halatların yerine kullanılan yeni nesil Poliüretan kaplı yassı çelik kayış teknolojisiyle sessiz seyir konforu sunar. AK4 Serisi makina motorlar özellikle çok yüksek beyan yükü, yüksek seyir mesafeleri ve yüksek hızlı asansörler için tasarlanmış sabit mıknatıslı senkron motorlu dişlisiz yapılı tahrik makinesidir.